Greek English

Πρόγραμμα 2017 - 2018

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2017

 

3 Στενά Λαγκάβιτσας (B)
Κοινή ανάβαση με ΕΟΣ Ηγουμενίτσας 
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγοί: Κώστας Φατήρας - Παναγιώτης Μπάλλος

 

10 Πολυνέρι - Βραχωνάς - Σύβoτα (B) 
Κοινή ανάβαση με ΕΟΣ Ηγουμενίτσας
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγοί: Κώστας Παπανδρέου - Χρήστος Ξυθάλης

 

16 -17 29η Σ.Ο.Σ.Δ.Ε.Η.  - Λευκάδα

Διοργανωτής: ΕΟΣ Πρέβεζας

 

24 Συρράκο - Αγία Παρασκευή - Χρούσιας - Συρράκο (Γ)
Κοινή ανάβαση με Ορειβατικό Όμιλο Συρράκου
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγοί: Ηλίας Παπουτσής - Νίκος Γείτονας

 

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2017

 

1 Σκαμνέλι - Γκούρα (2.467m) (Γ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός: Παναγιώτης Μπαλατσός

 

8 Έναρξη Ορειβατικής Περιόδου (Α)
Καταφύγιο Μιτσικελίου (1.300m)
Ώρες πορείας: 3

Αρχηγοί: Σωτήρης Σταύρου - Άννα Χάλλα

 

15 Μέγας Λόγγος (Β)
Ώρες Πορείας: 7

Αρχηγός: Δημήτρης Ξαξίρης

 

21 - 22 Πρέσπες (Β)
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Γιώργος Τσάμπας

 

28 - 29 Τύμφη (2.497m) (Γ)
Κοινή ανάβαση με ΕΟΣ Αχαρνών
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Γιάννης Χρήστου

 

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2017

 

5 Κουκουρούτζος (1.784m) (B)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Καίτη Στατηρά

 

12 Γκραμπάλα (1.200m) (B)
Ώρες πορείας: 7

Αρχηγός: Μάνθος Αναγνωστάκης

 

19 Διάσχιση Χαράδρας Βίκου (Β)
Ώρες Πορείας: 8

Αρχηγός: Άρης Μπαρτζώκας

 

26 Αγ. Βαρβάρα - Αημηνάδια - Παλιομονάστηρο - Γεφύρι (Γ)
Κοινή ανάβαση με ΕΟΣ Κόνιτσας
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγοί: Κώστας Νικολόπουλος - Γιάννης Σταθόπουλος

 

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2017

 

3 Κρυόβρυσι - Σουρπάτα - Καταφύγιο Μιτσικελίου (Β)
Ώρες Πορείας: 6

Αρχηγός: Γιώργος Μακρίδης

 

10 Ορεινό - Μακρύκαμπος (1.671) - Σταυροσκιάδι (Β)
Κοινή ανάβαση με ΦΟΣ Πωγωνίου
Ώρες πορείας: 7

Αρχηγός:  Δημήτρης Μάντζιος

 

16 - 17 Φρούσια Όρη - Κοκκινόλακος (Γ)
Κοινή ανάβαση με Ορειβατικό ΕΥΔΑΠ
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Τάσος Μήτσιος

 

24 Παραμονή Χριστουγέννων
Δίλοφο - Κουκούλι - Κήποι - Βίτσα (Β)
Ώρες Πορείας: 6

Αρχηγός: Δημήτρης Μπίνας

 

31 Παραμονή Πρωτοχρονιάς
Δαφνούλα - Γέφυρα Παπαστάθης (Β)
Ώρες Πορείας: 6

Αρχηγός: Πολιτιστικός Σύλλογος Δαφνούλας

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2018

 

7 Κοπή Πίτας (Α)
Καταφύγιο Μιτσικελίου (1.300m)
Ώρες πορείας: 3

Αρχηγοί: Σωτήρης Σταύρου - Άννα Χάλλα

 

14 Κλειδωνιά - Κούλα (1.529m) (Β)
Ώρες Πορείας: 6

Αρχηγοί: Χρύσα Πάκου - Μιχάλης Πάκος

 

20 - 21 Αστράκα (2.432) (Δ)
Χειμερινό βουνό - Εκμάθηση Κραμπόν - Πιολέ

Αρχηγοί: Χρήστος Λάμπρης - Ηρακλής Μωησίδης

 

28 Δωδώνη - Ολύτσικα (1.974m) - Μελιγγοί (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Γιάννης Χρήστου

 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2018

 

4 Τσουκαρέλα (2.295m) (Δ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός: Γιώργος Λάμπρου

 

7

Τακτική Γενική Συνέλευση

 

11 Χιονίστρα (1.644m) (Γ)
Στη μνήμη του Στέφανου Σκοπούλη
Ώρες Πορείας: 8

Αρχηγός: Πολιτιστικός Σύλλογος Λαπανίτσας

 

14

Επαναληπτική Τακτική Γενική Συνέλευση

 

18 Οχυρά Μπιζανίου - Σερβιανά - Αετοράχη - Λάζαινα (Α)
Ώρες Πορείας: 5

Αρχηγός: Χρήστος Καρακώστας

 

25 Καταφίδι (2.393m) (Δ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός: Γιώργος Λάμπρου

 

ΜΑΡΤΙΟΣ 2018

 

4 Ζίτσα - Θεογέφυρο - Ουρανογέφυρο - Λίμνη Ριαχόβου (Β)
Ώρες Πορείας: 8

Αρχηγός: Γιώργος Μακρίδης

 

11

Ανθοχώρι - Καλόγερος (2.102m) (Δ) 

Κοινή ανάβαση με ΕΟΣ Άρτας - ΕΟΣ Πρέβεζας - ΕΟΣ Ηγουμενίτσας 
Ώρες πορείας: 9

Αρχηγοί: Χρήστος Λάμπρης - Ηρακλής Μωησίδης

 

18 Βούρινος Κοζάνης (1.866m) (B)
Ώρες Πορείας: 7

Αρχηγοί: Δημήτρης Νάκος - Σωτήρης Σταύρου

 

25 Tσεπέλοβο - Βρυσοχώρι (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Καίτη Στατηρά

 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2018

 

1 Βρυτζάχα (1.613m) (B)
Ώρες Πορείας: 7

Αρχηγοί: Χρύσα Πάκου - Μιχάλης Πάκος

 

8

ΠΑΣΧΑ

 

10 - 14 Πελοπόννησος (B)
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Γιώργος Τσάμπας

 

15 Πρίζα (2.048m) (Γ)
Κοινή ανάβαση με Ορειβατικό Όμιλο Συρράκου

Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγοί: Πέτρος Μπλέτσας - Βαγγέλης Ιωάννου

 

22 Πηγάδια - Ξηροβούνι (1.655m) (Κυκλική) (Β)
Ώρες Πορείας: 6

Αρχηγός: Πολιτιστικός Σύλλογος Πηγαδίων

 

29 Μεγόλο Περιστέρι - Μπάλτσα (2.070m) (Γ)
Ώρες Πορείας: 8

Αρχηγός: Χρήστος Παπαχρήστου

 

ΜΑΙΟΣ 2018

 

4 - 5 - 6 Παρνασσός - Λιάκουρας (2.457) (Γ)
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγοί: Αλέξανδρος Κόκκαλης - Κώστας Νάτσης

 

13 Πουρνιά - Κλέφτης (Β)
Ώρες Πορείας: 6

Αρχηγός: Κώστας Μανώλης

 

20

Διάσχιση Γκορίλα (1.658m) (Γ) 

Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγοί: Βασίλης Τσίμαρης - Δημήτρης Μπίνας

 

26-27-28

Τριήμερο Αγίου Πνεύματος - Σαμοθράκη (Γ) 

Κοινή ανάβαση με ΕΟΣ Άρτας - ΕΟΣ Πρέβεζας - ΕΟΣ Ηγουμενίτσας 
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Σωτήρης Σταύρου

 

ΙΟΥΝΙΟΣ 2018

 

3 Σκάλα Σταμάτη (Γ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός: Χρήστος Λάμπρης

 

10 Πευκόφυτο - Μουτσάλια - Άνω Αρένα (2.196) (Γ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός: Γιάννης Χρήστου

 

17 Γότιστα - Γκουράσα(2.196m) - Γαλαρόκαμπος - Συρράκο (Γ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγοί: Στράτος Γκόντζος - Νίκος Γείτονας

 

23 - 24 Άγραφα - Καράβα (2.184m) (Γ)
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγοί: Κώστας Νάτσης - Αλέξανδρος Κόκκαλης

 

ΙΟΥΛΙΟΣ 2018

 

1 Ανθοχώρι - Πολύκορφο (Γ)
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός:  Χρήστος Παπαχρήστου

 

6 - 7 - 8 Πέλιστερ Σκοπίων (2.601m) (Γ)
 Κοινή ανάβαση με ΣΕΟ Φλώρινας
 (Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Κώστας Μανώλης

 

15 Δρυμάδες - Νεμέρτσικα (2.208m) - Μολυβδοσκέπαστο (Γ)
Κοινή ανάβαση με ΦΟΣ Πωγωνίου
Ώρες Πορείας: 9

Αρχηγός:  Δημήτρης Μάντζιος

 

21 - 22 78η Π.Ο.Σ.
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγός: Σωτήρης Σταύρου
 

Αναβάσεις Στο Εξωτερικό

 

(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)