Greek English

Πρόγραμμα 2018 - 2019

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2018

 

2 Σαραντάπορος - Λουτρά Αμαράντου Κονίτσης (B)
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγός: Χρήστος Παπαχρήστος

 

9 Μικρό Πάπιγκο - Δρακόλιμνη - Λάπατος - Μεγ. Πάπιγκο (Γ) 
Ώρες πορείας: 9

Αρχηγός: Ευάγγελος Φώτος

 

15 -16 30η Σ.Ο.Σ.Δ.Ε.Η. - Μουργκάνα (Β)

Διοργανωτής: ΕΟΣ Ηγουμενίτσας

 

23 Διάσχιση Χαράδρας Βίκου (Β)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Άρης Μπαρτζώκας

 

30 Πράμαντα - Στρογγούλα (2.112μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγοί: Γιάννης Χρήστου, Θεόδωρος Μάντζιος, Χρήστος Καρακώστας

 

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2018

 

7 Χρυσή Καστοριάς - Κάτω Αρένα (2.073μ) - Άνω Αρένα (2.196μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 10

Αρχηγοί: Βασίλης Τσάμης, Λεονάρδος Φλώρος

 

14 Έναρξη Ορειβατικής Περιόδου (Α)
Καταφύγιο Μιτσικελίου (1.300μ)
Ώρες πορείας: 3

Αρχηγός: Γιώργος Μπούτζας

 

21 Καστάνιανη Κονίτσης - Γύφτισσα (1.752μ) (Β)
Ώρες πορείας: 7
Κοινή Ανάβαση με ΕΟΣ Ηγουμενίτσας

Αρχηγοί: Σωτήρης Σταύρου, Σοφία Ασπιώτη, Δημήτρης Νάκος

 

28 Βωβούσα - Λάιστα - Ηλιοχώρι (Β)
Ώρες πορείας: 7

Αρχηγός: Καίτη Στατηρά

 

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2018

 

4 Μελισσουργοί - Γερακοβούνι (2.211μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 9

Αρχηγός: Νίκος Γείτονας

 

11 Τσούκα Τζίνα (1.833μ) (B)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγοί: Γιώργος Μπούτζας, Χρήστος Παπαχρήστος

 

18 Σμίξη Γρεβενών - Βασιλίτσα (2.249μ) (Β)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγοί: Δημήτρης Νάκος, Σωτήρης Σταύρου

 

25 Κρυφοβό - Κορύτιανη - Καλέντζι - Κλίφκη (Β)
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγοί: Χρήστος Καρακώστας, Θανάσης Μπουκουβάλας

 

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2018

 

2 Σαλατούρα Μηλιάς - Κακοπλεύρι (2.159μ) (Β)
Ώρες πορείας: 7

Αρχηγοί: Βασίλης Τσάμης, Λεονάρδος Φλώρος, Γιώτα Κατσάνου

 

9 Βωβούσα - Αυγό (2.177μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός:  Θανάσης Σαντάς

 

16 Μηλιά Μετσόβου - Κάνιζα (2.071μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγοί: Ντίνα Τσιότα, Γιώργος Μπούτζας

 

23 Δίλοφο - Κουκούλι - Κήποι - Βίτσα (Β)
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγός: Δημήτρης Μπίνας

 

30 Δοκίμι Ανηλίου (1.974μ) (Β)
Ώρες πορείας: 7

Αρχηγός: Χρήστος Παπαχρήστος

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2019

 

6 Κοπή Πίτας (Α) (Φώτων)
Καταφύγιο Μιτσικελίου (1.300μ)
Ώρες πορείας: 3

Αρχηγός: Γιώργος Μπούτζας

 

13 Φαρμακοβούνι Φιλιατών (1.240μ) (Β)
Ώρες πορείας: 7
Κοινή πορεία με ΕΟΣ Ηγουμενίτσας

Αρχηγός: Κώστας Φατήρας

 

20 Σκοπός Τζουμέρκων (2.058μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Ντίνα Τσιότα

 

27 Πέραμα - Ανθρακίτης (Β)
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγός: Γιάννης Χρήστου

 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019

 

3 Σκαμνέλι - Γκούρα (2.467μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 9

Αρχηγός: Καίτη Στατηρά

 

6

Τακτική Γενική Συνέλευση

 

10 Χιονίστρα (1.644μ) (Β)
Στη μνήμη του Στέφανου Σκοπούλη
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Δ.Σ.

 

13

Επαναληπτική Τακτική Γενική Συνέλευση

 

17 Δροσοπηγή - Ταμπούρι (1.878μ) - Αγία Παρασκευή (Β)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Γιάννης Χρήστου

 

24 Ολύτσικα (1.974μ) (Γ)
 

Συνδιοργάνωση Ορειβατικών Συλλόγων Ηπείρου

 

ΜΑΡΤΙΟΣ 2019

 

2-3 Νάουσα (Βέρμιο 2.065μ) (Γ) (Πρώτες Απόκριες)

Αρχηγοί: Άννα Χάλλα, Γιώργος Μπούτζας

 

10 Καρυές Ζαγορίου - Μιτσικέλι (1.810μ) - Λιγκιάδες (Β)
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγοί: Γιώργος Μακρίδης, Δημήτρης Ξαξίρης, Σωκράτης Γούλας

 

17 Κλειδωνιά - Στούρος (1.622μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Σάκης Ματσούλης

 

24 Δρυμάδες - Μερόπη - Νεμέρτσικα (2.208μ) - Παλαιόπυργος (Γ)
Ώρες πορείας: 8

Αρχηγός: Δημήτρης Μάντζιος

 

31 Τσεπέλοβο - Βρυσοχώρι (Γ)
Ώρες πορείας: 9

Αρχηγός: Καίτη Στατηρά

 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2019

 

7 Χνάρια Αρκούδας (B)
Ώρες πορείας: 6
Κοινή Ανάβαση με ΕΟΣ Ηγουμενίτσας

Αρχηγοί: Σωτήρης Σταύρου, Σοφία Ασπιώτη, Δημήτρης Νάκος

 

14 Δελβινάκι - Λάζαρη - Πηγές Γκλάβας - Ωραιόκαστρο (B)
Ώρες πορείας: 5

Αρχηγός: Δημήτρης Μάντζιος

 

21 Μετέωρα (B)
Ώρες πορείας: 6

Αρχηγοί: Βασίλης Τσίμαρης, Σωτήρης Σταύρου

 

28 ΠΑΣΧΑ

 

 

30-4 5ήμερη Ορειβατική Εξόρμηση στην Εύβοια (Δίρφη)
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Γιώργος Τσάμπας

 

ΜΑΙΟΣ 2019

 

5 Βελβεντός - Φλάμπουρο (Πιέρια Όρη) (2.193μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 10

Αρχηγοί: Ευάγγελος Φώτος, Θανάσης Γιούνης

 

12 Πληκάτι - Κορυφογραμμή Γράμμου - Καρδάρη - Ασημοχώρι (Γ)
Ώρες πορείας: 9,5

Αρχηγοί: Ντίνα Τσιότα, Καίτη Στατηρά

 

19 Μελισσουργοί - Σταυρός - Κακαρδίτσα (2.429μ) - Ματσούκι (Γ)
Ώρες πορείας: 11

Αρχηγοί: Βασίλης Τσάμης, Λεονάρδος Φλώρος, Θανάσης Σαντάς

 

25-26 Τρίκαλα Κορινθίας - Ζήρεια (2.376μ) (Β) 
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός: Γιάννης Χρήστου

 

ΙΟΥΝΙΟΣ 2019

 

1-2 Δρακόλιμνη Τύμφης (B - Γ)
 

Αρχηγοί: Θεόδωρος Μάντζιος, Βασίλης Τσίμαρης, Καίτη Στατηρά

 

9 Αγία Παρασκευή - Σμόλικας (2.637μ) - Σαμαρίνα (Γ)
Ώρες πορείας: 10

Αρχηγοί: Βασίλης Τσίμαρης, Γιώργος Μπούτζας

 

14-17 Βουλγαρία (Γ) (Αγ. Πνέυματος)
(Θα ανακοινωθεί αναλυτικό πρόγραμμα)

Συνδιοργάνωση Ορειβατικών Συλλόγων Ηπείρου

 

23 Αετομηλίτσα - Περήφανο - Τσούκα Πέτσικ (2.520μ) - Πληκάτι (Γ)
Ώρες πορείας: 9

Αρχηγός: Σωτήρης Μπαρμπούτης

 

30 Συρράκο - Τσουκαρέλα (2.295μ) (Γ)
Ώρες πορείας: 10 

Αρχηγός: Νίκος Γείτονας

 

ΙΟΥΛΙΟΣ 2019

 

7 Βάλια Κάλντα (Γ)
Ώρες πορείας: 10

Αρχηγός:  Βασίλης Τσίμαρης, Γιάννης Χρήστου

 

12-14 Όλυμπος (2.918μ) (Γ)

Αρχηγός: Δ.Σ.

 

20-21 79η Π.Ο.Σ. (Α)
(Θα ανακοινωθεί τόπος και αναλυτικό πρόγραμμα)

Αρχηγός:  Δ.Σ. 

 

24-31 Πολυήμερη Εξόρμηση
(Θα ανακοινωθεί τόπος και αναλυτικό πρόγραμμα)